فرهنگی >> عمومی >>

اخبار ویژه -پایین

کد خبر: ۴۲۷۵
تاریخ انتشار:۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۰

تهران- ایرناپلاس- چهارمین جشنواره فیلم و تئاتر هیلاج با افزودن یک بخش جدید در مردادماه سال ۹۸ برگزار می‌شود.

به گزارش دبیرخانه چهارمین دوره جشنواره هیلاج، این جشنواره به مدیریت امیرشهاب رضویان و دبیراجرایی رضا اسدی پس از برگزاری سه دوره موفق با حضور جوانان علاقمند به تئاتر و سینما، چهارمین دوره‌ی خود را پیش رو دارد.به گزارش دبیرخانه چهارمین دوره جشنواره هیلاج، این جشنواره به مدیریت امیرشهاب رضویان و دبیراجرایی رضا اسدی پس از برگزاری سه دوره موفق با حضور جوانان علاقمند به تئاتر و سینما، چهارمین دوره‌ی خود را پیش رو دارد.
در این دوره بخشی به عنوان «یک فیلم، یک پلان، یک دقیقه» با رویکرد ساخت فیلم‌های ۱ دقیقه‌ای بدون کات، با موضوع محیط زیست به جشنواره اضافه شده است.
همچنین بخش تئاترچهارمین جشنواره فیلم و تئاتر هیلاج طبق سنوات گذشته با هدف حمایت از جوانان به صورت دانشجویی انجام می‌شود. کلیه فیلمسازان فیلم کوتاه و کارگردانان تئاتر که علاقمند به حضور در این رویداد هنری هستند می‌توانند با مراجعه به سایت www.Hilaj.com و پر کردن فرم جشنواره ثبت نام کنند.
فراخوان چهارمین جشنواره فیلم و تئاتر هیلاج
(کلاکت طلایی، صورتک طلایی)
چهارمین جشنواره فیلم و تئاتر هیلاج (کلاکت طلایی، صورتک طلایی) در تهران برگزار خواهد شد.
بخش­های اصلی جشنواره:
الف) فیلم کوتاه
ب) یک فیلم، یک پلان، یک دقیقه  (فیلم کوتاه شصت ثانیه ای)
پ) تئاتر
الف) فیلم (کوتاه):
مقررات:
فیلم­ها می­‌توانند، داستانی و تجربی باشند.حداقل زمان فیلم­‌های کوتاه داستانی و تجربی ۳ دقیقه و حداکثر زمان ۳۰ دقیقه است.فیلم­هایی که در دوره­‌های قبلی جشنواره هیلاج ثبت نام کرده باشند، امکان حضور در این جشنواره را ندارند.فیلمسازان فقط یک بار می­‌توانند فیلم خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند و امکان اصلاح و ارسال مجدد وجود ندارد.فیلمسازان در این بخش با پرکردن فرم ثبت نام، علاوه بر اجازه نمایش فیلم در جشنواره، مجوز انتشار ۳ دقیقه از آن را در شبکه‌های اجتماعی به جشنواره می‌دهند.فیلم­‌هایی که استاندارد‌های فنی مناسب نمایش را نداشته باشند از بخش مسابقه حذف می­‌شوند.کلیه فیلمسازانی که قصد شرکت در جشنواره را دارند باید فرم را از سایت جشنواره دریافت و تکمیل کرده، یک نسخه DVD شامل فایل فیلم (با فرمت MPEG۴  یا H۲۶۴) و همچنین یک نسخه CD شامل فهرست عوامل، عکس کارگردان، پنج عکس از فیلم، پنج عکس از پشت صحنه فیلم و پوستر فیلم (در صورت امکان) را به دبیرخانه جشنواره تحویل دهند.
فرم شرکت در جشنواره از تاریخ ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ در سایت جشنواره در دسترس بوده و نسخه فیلم پس از تکمیل فرم باید تحویل دبیرخانه داده شود. به فرم­‌هایی که پس از ۱۷ تیرماه در اختیار دبیرخانه قرار گیرند ترتیب اثر داده نخواهد شد.
جوایز بخش فیلم:
جوایز بخش فیلم به شرح زیر خواهد بود:
جایزه و تندیس جشنواره به بهترین فیلم داستانیجایزه و تندیس جشنواره به بهترین فیلم تجربیجایزه و تندیس جشنواره به بهترین فیلمنامهجایزه و تندیس جشنواره به بهترین کارگردانیجایزه و تندیس جشنواره به بهترین بازیگر مردجایزه و تندیس جشنواره به بهترین بازیگر زنجایزه و تندیس جشنواره به بهترین فیلمبرداریجایزه و تندیس جشنواره به بهترین تدوینجایزه و تندیس جشنواره به بهترین صداجایزه و تندیس جشنواره به بهترین فیلم از نگاه تماشاگرانجایزه ویژه هیات داورانهمه آثار شرکت ­کننده در کلیه بخش­ها داوری خواهند شد و در نتیجه برگزیدگان لزوماً از میان هنرجویان یا فارغ التحصیلان مدرسه هیلاج نخواهند بود.
گاه‌شمار بخش فیلم:
شروع ثبت نام: ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸پایان ثبت نام: ۱۷ تیرماه ۱۳۹۸اعلام آثار راه یافته به بخش مسابقه: ۱۰ مردادماه ۱۳۹۸ب) یک فیلم، یک پلان، یک دقیقه:
مقررات:
موضوع این بخشمحیط زیست است.زمان فیلم­‌ها نباید بالای ۶۰ ثانیه باشند.فیلم‌ها باید به صورت یک پلان بدون کات با دوربین، موبایل و کامپیوتر به صورت داستانی، مستند و یا انیمیشن ساخته شده باشند.فیلمسازان فقط یک بار می­‌توانند فیلم خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند و امکان اصلاح و ارسال مجدد وجود ندارد.فیلم­‌هایی که استاندارد‌های فنی و نمایشی را نداشته باشند از بخش مسابقه حذف می­‌شوند.فیلمسازان در این بخش با پرکردن فرم ثبت نام علاوه بر اجازه نمایش فیلم در جشنواره، مجوز انتشار آن را در شبکه‌های اجتماعی به جشنواره می‌دهند.کلیه فیلمسازانی که قصد شرکت در جشنواره را دارند باید فرم را از سایت جشنواره دریافت و تکمیل کرده، یک نسخه DVD شامل فایل فیلم (با فرمت MPEG۴  یا H۲۶۴) و همچنین یک نسخه CD شامل فهرست عوامل، عکس کارگردان، پنج عکس از فیلم، پنج عکس از پشت صحنه فیلم و پوستر فیلم (در صورت امکان) را به دبیرخانه جشنواره تحویل دهند.
فرم شرکت در جشنواره از تاریخ ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ در سایت جشنواره در دسترس بوده و نسخه فیلم پس از تکمیل فرم باید تحویل دبیرخانه داده شود. به فرم­هایی که پس از ۲۷ تیرماه در اختیار دبیرخانه قرار گیرند ترتیب اثر داده نخواهد شد.
جوایز بخش فیلم (یک فیلم، یک پلان، یک دقیقه):
جوایز بخش فیلم ۱ دقیقه‌ای به شرح زیر خواهد بود:
جایزه و تندیس جشنواره به بهترین فیلم شصت ثانیه‌ایجایزه و تندیس جشنواره به بهترین فیلمنامهجایزه و تندیس جشنواره به بهترین کارگردانیجایزه و تندیس جشنواره به بهترین فیلم از نگاه تماشاگرانهمه آثار شرکت ­کننده در کلیه بخش­‌ها داوری خواهند شد و در نتیجه برگزیدگان لزوماً از میان هنرجویان یا فارغ التحصیلان مدرسه هیلاج نخواهند بود.
گاه‌شمار بخش فیلم (یک فیلم، یک پلان، یک دقیقه):
شروع ثبت نام: ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸پایان ثبت نام: ۲۷ تیرماه ۱۳۹۸اعلام آثار راه یافته به بخش مسابقه: ۱۰ مردادماه ۱۳۹۸پ) تئاتر:
این بخش برای دانشجویان و هنر آموزان دانشگاه‌ها و موسسه‌های آموزشی است، برای حضور در این بخش ارائه معرفی نامه الزامی است.
مقررات:
حداکثر زمان نمایش ۹۰ دقیقه باشد.در صورتی که نمایش از بین متون ایرانی انتخاب می­شود، داشتن رضایتنامه از نویسنده یا ناشر و یا صاحب حقوقی اثر ضروریست.کلیه کارگردان‌هایی که قصد شرکت در جشنواره را دارند باید فرم را از سایت جشنواره دریافت و تکمیل کرده، یک نسخه DVD شامل فایل فیلم (با فرمت MPEG۴  یا H۲۶۴) نمایش را همراه ایده اجرا به صورت مکتوب و پلان صحنه و همچنین یک نسخه CD شامل فهرست عوامل اصلی و عکس کارگردان و پوستر تئاتر (در صورت امکان) را به دبیرخانه جشنواره تحویل دهند.فرم شرکت در جشنواره به همراه متن نمایشنامه و فیلم نمایش باید تا تاریخ ۱۰ خرداد ماه ۱۳۹۸ به دبیرخانه جشنواره ارسال شود.
تذکر مهم: فیلم بازبینی می‌تواند با یک دوربین و بدون مونتاژ و کارگردانی باشد، صدا و تصویر باید واضح باشد.
تذکر مهم: با توجه به اجرای آثار نمایشی در یک هفته، طراحی صحنه آثار بایستی با هماهنگی کامل با دپارتمان تئاتر جشنواره صورت پذیرد.
به آثاری که پس از این تاریخ در اختیار دبیرخانه قرار گیرند ترتیب اثر داده نخواهد شد.
جوایز بخش تئاتر:
جوایز بخش تئاتر به شرح زیر خواهد بود:
جایزه و تندیس جشنواره به بهترین نمایشجایزه و تندیس جشنواره به بهترین نمایشنامهجایزه و تندیس جشنواره به بهترین کارگردانیجایزه و تندیس جشنواره به بهترین بازیگر مردجایزه و تندیس جشنواره به بهترین بازیگر زنجایزه و تندیس جشنواره به بهترین طراحی صحنهگاه‌شمار بخش تئاتر:
شروع ثبت نام: ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸مهلت ارسال فیلم نمایش: ۱۰ خردادماه ۱۳۹۸اعلام نمایش‌های پذیرفته شده: ۱۷ خردادماه ۱۳۹۸بازبینی نهایی آثار: ۲۱ خردادماه الی ۲۶ خردادماهاعلام نهایی آثار ۲۷ خردادماه ۱۳۹۸نحوه تحویل آثار:
متقاضیان شرکت در چهارمین جشنواره فیلم و تئاتر هیلاج می­توانند از طریق وبسایت جشنواره  www.Hilaj.com فرم ثبت نام را تکمیل کرده و در روز‌های شنبه الی چهارشنبه از ساعت ۱۳ الی ۱۹ با حضور در محل دبیرخانه، فیلم‌های آثار خود را تحویل دبیرخانه بدهند.
نشانی دبیرخانه جشنواره: خیابان کریم خان زند – خیابان ایرانشهر – کوچه مهاجر – پلاک ۲۲ – مدرسه فیلمسازی وپژوهش­های سینمایی هیلاج – دبیرخانه چهارمین جشنواره فیلم و تئاتر هیلاج
پست الکترونیکی: festival@Hilaj.com
وبسایت: www.Hilaj.com

برچسب ها
ارسال نظر
* captcha:
آخرین اخبار ادامه...
انگیزه‌های مختلف ساختن فیلم در خارج از کشور
کارگردان «سامورایی در برلین» مطرح کرد:

انگیزه‌های مختلف ساختن فیلم در خارج از کشور

مجازات سنتی روزه‌خواری، امروز بازدارندگی ندارد
حجت‌الاسلام علی شفیعی، پژوهشگر فقه:

مجازات سنتی روزه‌خواری، امروز بازدارندگی ندارد

دفتر رئیس‌جمهوری نتیجه درخواست‌ها را اعلام کند
شهرام گیل‌آبادی درباره دیدار اهالی فرهنگ و هنر با روحانی گفت:

دفتر رئیس‌جمهوری نتیجه درخواست‌ها را اعلام کند

چه کسانی به دنبال لغو مجوز کتاب های پر فروش هستند؟
انسان خردمند و انسان خداگونه لغو مجوز نشده‌اند

چه کسانی به دنبال لغو مجوز کتاب های پر فروش هستند؟